Pirtis yra puikus būdas pailsėti ir sušilti šaltu oru. Tarp daugelio privalumų sveikatai, pirtis manoma, kad sumažina skausmą, pagerina rezultatus sporte, laikinai pašalina peršalimo simptomus ir sumažina stresą. Tačiau svarbu pirtimi naudotis saikingai.

Venkite pirties, jei turite kokių nors didelių sveikatos sutrikimų. Pirtis yra laikoma saugiai daugumai, tačiau kai kurie žmonės turi imtis papildomų atsargumo priemonių. Jei vartojate vaistus ar turite sveikatos sutrikimų, taip pat, jei esate nėščia arba bandote pastoti – visada pasitarkite dėl pirties su savo gydytoju. Kai kurios ligos, pavyzdžiui peršalimas, gali būti naudinga trumpam apsilankymui. Jūs turėtumėte vengti pirties, jei turite aukštą kraujospūdį ar širdies ligų.

Garų pirtyje (taip pat vadinama rusų) oro temperatūra pasiekia 70 ° C, o drėgmė siekia 80-100%. Prieš einant į pirtį reikia nusiprausti po dušu ir būti pirtyje 10-15 minučių. Rekomenduojama apsilankyti pirtyje 2-3 kartus. Prieš grįždami į pirtį, turite atvėsti, kad išvengtumėte streso širdžiai. Žema temperatūra ir didelė drėgmė neerzina, bet maloniai sušildo ir atpalaiduoja.

70 ° C temperatūra yra naudinga ne tik jūsų sveikatai, bet taip pat ir pirčiai, siekiant pratęsti jos tarnavimo laiką. Didelė drėgmė ir vidutinė temperatūra apsaugo medieną nuo skylimo, spragų sienose ir dervos nuotėkio, kuris gali atsirasti dėl labai aukštos temperatūros naudojimo. Didelei drėgmei išgauti, apipilkite vandeniu suolus ir pirties sienas, prieš įjungiant šildytuvą / pečių. Tai neleis medienai išdžiūti ir apsaugos sienas nuo judėjimo. Todėl mes rekomenduojame aplieti vandeniu vidų prieš naudojimą ir naudoti žemesnę negu 80 ° C temperatūrą. Be to, specialistų teigimu, geriausias poveikis sveikatai gali būti pasiektas naudojantis pirtimi 4-7 kartus per savaitę po 20 minučių, esant temperatūrai žemiau 80 ° C.

PAGRINDINĖS PIRTIES NAUDOJIMOSI TAISYKLĖS

Svarbu laikytis tam tikrų pirties saugos ir sveikatos taisyklių kaskart apsilankant suomiškoje pirtyje.

  1. Niekada nedėvėti papuošalų ir įsitikinkite, kad jūsų maudymosi kostiumėlyje nėra jokių metalinių dalių. Metalas gali įkaisti ir galbūt nudeginti odą.
  2. Nenaudoti jokių kremų ar losjonų. Jie nutekės su jūsų prakaitu, užkimš jūsų poras ir neleis jūsų odai kvėpuoti ir prakaituoti.
  3. Naudokite švarų, medvilnės rankšluostį ant kurio galima būtų sėdėti. Taip liksite švarus ir apsaugosite suolus.
  4. Apsaugokite plaukus rankšluosčiu ar turbanu. Didelis karštis gali išdžiovinti plaukus, sukelti plaukų trapumą ir galbūt lūžinėjimą.
  5. Negalima valgyti prieš naudojantis pirtimi, nes tai gali sukelti pykinimą.
  6. Niekada nevalgykite pirtyje ar negerkite alkoholinių gėrimų. Alkoholio vartojimas gali sumažinti kraujo spaudimą ir sukelti galvos svaigimą.
  7. Būkite labai atsargūs pirtyje, nes suolai ir grindys gali būti slidžios.
  8. Niekada nepilkite vandens ant akmenų, kai yra žmonių šalia, nes karštas garas gali nudeginti odą.
  9. Išeidami iš pirties, pabūkite vėsiame ore, baseine arba šaltame duše, kad atvėstumėt.
  10. Dažnai įkaiskite ir atsivėsinkite, kad patirtumėt pilnus pirties privalumus.
  11. Siekiant išvengti dehidratacijos, gerkite daug vandens, 2-4 stiklines po pirtis.
  12. Duše nenaudokite muilo. Pradėkite praustis šiltu vandeniu. Nuplovus prakaitą, sumažinkite temperatūrą iki maloniai vėsios. Tai padės greičiau atvėsti.
  13. Jei norite naudoti muilą, naudokite švelnų, natūralų muilą. Pirties metu poros atsiveria ir taip muilas gali dirginti odą.
  14. Būdami pirtyje drėkinkite odą, nes išėjus iš pirties oda gali greit išdžiūti.
  15. Laikykite pirtyje vidutiniškai 70 ° C temperatūrą tam kad išgautumėt geriausią poveikį sveikatai.
  16. Nebūkite pirtyje ilgiau nei 15 iki 20 minučių. Išeikite anksčiau, jei pradėsite jaustis blogai. Žmogaus kūnas nėra skirtas atlaikyti tokią aukštą temperatūrą ilgą laiką.
  17. Nedelsiant išeikite iš pirties, jei pradėsite jausti galvos svaigimą, pykinimą.
  18. Nepalikite vaikų ar neįgalių žmonių be priežiūros pirtyje. Pirtis yra griežtai draudžiama kūdikiams ir nerekomenduojama jaunesniems vaikams.
  19. Nepalikite pirties be priežiūros, jei naudojate medienos deginimo krosnį.
  20. Nedžiovinkite pirtyje drabužių, nes tai gali sukelti gaisro pavojų.
  21. Išėjus iš pirties, pailsėkite 10 minučių. Iškart po pirties nedirbkite kitų darbų. Vietoj to, pabūkite vėsioje vietoje, kur galima atsisėsti arba pagulėti. Tai suteiks jūsų kūnui šiek tiek laiko atsigauti ir jūsų širdies ritmas sulėtės.

PIRTIES PRIEŽIŪROS REKOMENDACIJOS

PIRTIES VALYMAS

Tinkamas priežiūra išlaikys švaria, užkirs kelią bakterijoms ir pelėsiams.

Laikykite savo pirtį švarią, kad užkirstumėt bakterijų augimui ir plitimui. Prieš įeidami į pirtį, nusiplaukite kojas. Jeigu besinaudodami pirtimi dažnai einate į ežerą, įsitikinkite, kad jums grįždami į pirtį neatsinešate purvo.

Valykite suolus, sienas ir atlošus po naudojimo. Jei turite savo pirtį ir ją reguliariai naudojate, tai reikės valyti kartą per savaitę naudojant natūralias valymo priemones, pavyzdžiui actą. Niekada nenaudokite chemikalų. Štai ką jums reikia padaryti:

  • Siurbkite pirtį, kad pašalintumėt dulkes, plaukus ir negyvas odos ląsteles.
  • Šlapiu šepečiu nušveiskite visą vidų. Norėdami dezinfekuoti pirtį, valykite suoliukus ir atlošus praskiestu actu.
  • Naudokite kepimo sodą įvairioms dėmėms valyti.
  • Pabaigoje nuplaukite viską švariu vandeniu.
  • Jei dėmės sunku pašalinti, panaudokite smulkų švitrinį popierių.

Taip pat, po kiekvieno naudojimo, išvalykite pelenus iš krosnies, kai jie nebėra karšti.

PIRTIES VENTILACIJA

Vėdinkite pirtį kiekvieną kartą po naudojimo. Išvalę pirtį, palikite atviras duris šiltuoju metų laiku ir ventiliacijos angą šaltuoju metų laiku, kad pirtis pilnai išsivėdintų.

Tuščius medinius kibirus ir kaušus apverskite ir leiskite išdžiūti, pageidautina ne pirtyje.

Įjunkite šildytuvą po pirties naudojimo, kad pirtis visiškai išdžiūtų.

REGULIARI PRIEŽIŪRA

Plaukite pirtį. Valykite pirtį su muilu, praskiestu baltu actu, kepimo soda ir plaukite žarna. Nenaudokite nieko stipresnio nei švelnių valiklių, venkite stipresnių chemikalų. Taip pat įsitikinkite, kad valiklis tinka mediniams paviršiams drėgnose patalpose ir sekite instrukcijas, niekada nevalykite pirties, ko ji vis dar karšta, leiskite jai atvėsti.

Kasmet šlifuokite suolus. Bent kartą per metus šlifuokite suolus su smulkiu švitriniu popieriumi. Tai pašalins bet kokį purvą susikaupusį per metus, taip pat išlyginsite ir atnaujinsite paviršių.

Išvalykite pelėsį. Jei pastebėjote pelėsį, šalinkite jį nedelsdami.

Plaukite grindis. Naudinga plauti grindis dezodoruojančiu valikliu, kad atsikratytumėte bet kokių kvapų. Nenaudokite stipresnių cheminių valiklių, geriausia muilas ir vanduo.

Kartais išorę plaukite aukštu slėgiu. Jei jūsų pirtis yra atskiras pastatas lauke, plaukite išorę naudodami aukštą slėgį. Nenaudokite slėginio plovimo viduje. Pirties viduje esanti mediena yra minkštesnė, todėl slėginis plovimas gali ją sugadinti.

Atlikite bendrą priežiūrą. Kaip ir bet kuriam kitam pastatui, pirčiai taip pat reikia priežiūros. Įsitikinkite, kad visi varžtai yra gerai prisukti, išvalykite vandens dėmes, jeigu tokių atsiranda. Tai padės išlaikyti jūsų pirtį geros būklės. Jei jūsų pirtis turi medines duris, drėgmė gali sukelti durų išbrinkimą. Prižiūrėkite durų vyrius, kad jos atsidarytų ir užsidarytų tinkamai.

PIRTIES PRIEŽIŪRA

Pirties išorė

Pušis

Pušis yra natūrali medžiaga ir ji keičiasi priklausomai nuo oro sąlygų. Todėl, rekomenduojama į apdoroti pirties išorę iš karto po surinkimo su medienos impregnavimo priemonėmis ir taip pratęsti jos tarnavimo laiką. Rekomenduojame impregnuoti duris ir langus tiek viduje ir tiek išorėje. Taip pat rekomenduojame, kai pirtis yra galutinai pastatyta, nudažyti ją apsauginiais dažais, kurie saugos ją nuo įvairių oro sąlygų ir UV spindulių. Pasitarkite su specialistu dėl dažų, tinkamų neapdirbtai minkštai medienai ir vadovaukitės dažų gamintojo instrukcijomis. Pirtis tarnaus ilgai, jeigu ji bus tinkamai nudažyta. Išorės dažų būklę rekomenduojama tikrinti bent kartą per metus.

Aliejaus naudojimas

Laikui bėgant medieną paveiks saulės spinduliai, krituliai ir kitos oro sąlygos, taigi pirties išorė turi būti tepama aliejumi bent du kartus per metus, kad būtų išlaikyta jos spalva ir išvaizda. Sėmenų aliejus yra viena iš mūsų rekomenduojamų aliejų išorei, nes jis yra natūralus, suformuoja sluoksnį atsparų oro sąlygoms. Rekomenduojame impregnuoti duris ir langus, tiek ir vidaus, tiek iš išorės, siekiant apsaugoti juos nuo išsikraipymo.

Termo-mediena

Visi medienos gaminiai, įskaitant pagamintus iš termo medienos, yra privalomi impregnuoti, kad būtų apsaugoti įvairiomis oro sąlygomis. Pusiau skaidrus aliejus, vaškas arba pigmento danga apsaugo termo medieną nuo UV ir padeda išlaikyti natūralią išvaizdą. Dažniausiai naudojamas rudas pigmentas, kurių sudėtyje yra aliejaus arba dažų. Nudažius termo-mediena atrodys šiek tiek tamsesnė.

PIRTIES KAMBARYS

Aliejų naudojimas tam tikroms dalims – išlaikys natūralią medienos spalvą, sumažins drėgmės absorbciją ir apsaugos nuo purvo. Prieš pradedant naudotis pirtimi turite nuspręsti, ar išlaikysite pirtį natūralią arba naudosite apsaugines vidaus priemones. Apsaugines priemones galite naudoti tik tam tikroms dalims: suolams, grindims arba visam paviršiui viduje. Pirties medienos aliejus padės išlaikyti natūralią medienos spalvą, sumažinti drėgmės absorbciją ir apsaugoti ją nuo purvo.

Tinkama pirties priežiūra pratęs jos tarnavimo laiką.

Domina kubilo vartotojo žinynas? Ji rasite čia