Griliaus namelio įrengimas ir priežiūra

Griliaus namelio įrengimas ir priežiūra – rasite daug naudingos informacijos apie pamatų įrengimą, kasmetinę namelio priežiūrą ir saugumą

BENDRA INFORMACIJA

Norint pratęsti griliaus namelio tarnavimo laiką yra būtinas tinkamas pagrindas. Todėl atidžiai perskaitykite ir vykdykite instrukcijas.

  • Prieš ruošdami pamatus savo nameliui,  įvertinkite  grunto sąlygas jūsų numatytoje vietoje. Patartina kreiptis į specialistą dėl kraštovaizdžio įvertinimo, jei jūs ankščiau niekada nestatėte šioje žemėje.
  • Tinkamos vietos pasirinkimas taip pat yra labai svarbus. Pasirinkite vietą, kurioje nėra potvynių ir dirvožemio erozijos ar kitų gamtinių jėgų, kurios turėtų įtakos pamatams. Prašome atsižvelgti , kad medinė konstrukcija yra linkusi puvimui. Mediniai paviršiai neturi liestis su vandeniu. Todėl namelio pagrindas turėtų būti aukštesnis už žemę .
  • Kiekvienas pastatas turi turėti tvirtą ir lygų pagrindą. Ilgainiui turėtų išlaikyti savo savybes , todėl mes rekomenduotumėm betoninius pamatus.
  • Norėdami užtikrinti tinkamą ventiliaciją, apačioje įstatykite vamzdžius, kurie užtikrins pakankamą oro kiekį ir efektyvų dūmų ištraukimą.
  • Mes primygtinai rekomenduojame padaryti pagrindą pagal mūsų inžinierių paruoštus eskizus. Norėdami gauti daugiau informacijos, kreipkitės į pardavimų vadybininką.
  • Jei neturite jokio statybinio išsilavinimo ir neturite patirties, apsvarstykite galimybę pasamdyti kvalifikuotą statybininką, kad jis paruoštų pagrindą ir sumontuotų grilio namelį. Profesionalai turi žinių, įgūdžių, patirties ir įrankių darbui atlikti. Profesionaliai sumontuotas pamatas užtikrina medinės konstrukcijos stabilumą ir griliaus namelio patvarumą.
  • Taip pat rekomenduojame, pamatus pasiruošti iš anksto, prieš išpakuojant ir renkant namelį.

PRIEŽIŪRA

Tinkama priežiūra pratęs griliaus namelio tarnavimo laiką.

  1. Apsvarstykite panaudoti medienos konservantą, kad išvengtumėte puvimo, skilimo ir susisukimo.
  2. Pušies mediena dėl savo fizinių savybių yra ideali žaliava statybai – ji yra tvirta ir lanksti darbui. Be to , ją lengva prižiūrėti . Tačiau mediena yra natūralios kilmės, todėl besikeičiančios oro sąlygos gali pakeisti jos išvaizdą ir savybes.
  3. Pakitusi temperatūra turi įtakos drėgmės lygiui , o tai savo ruožtu daro įtaką medienai. Dėl karštų vasaros orų mediena susitraukia, nes dėl šilumos mažėja drėgmės lygis . Žiemą, padidėjęs drėgmės kiekis sukels medienos brinkimą.
  4. Didesnė drėgmė ir pelėsiai gali sukelti didelių ir mažų įtrūkimų ir medžio spalvos pasikeitimą. Ir visa tai, kaip ir besikeičianti tos medienos struktūra, yra natūrali priežastis. Todėl būtina, kad namelis būtų nedelsiant apsaugotas tinkamu medienos konservantu .
  5. Taip pat svarbu medieną pirmiausia apdoroti konservantu ir tik tada padengti spalva. Tai padeda sumažinti mėlynų dėmių ar grybelio riziką, taip pat judėjimą medienoje. Be to, geras konservantas yra idealus pagrindas dažams .
  6. Griliaus namelis yra medinė konstrukcija, turinti medinius paviršius ir greičiausiai ji pus, jei mediniai paviršiai liesis su žeme. Taigi, net jei pamatų lagės yra impregnuotos vakuume (kad būtų išvengta drėgmės, vabzdžių ir grybelių), reikia atkreipti ypatingą dėmesį į namelio grindų impregnavimą iš abiejų pusių , kad būtų išvengta puvimo ir deformacijos. Tai turėtų būti padaryta prieš namelio įrengimą.
  7. Pastačius griliaus namelį, rekomenduojame medienos impregnavimo priemone apdirbti ne tik išorę, bet ir duris bei langus tiek viduje, tiek išorėje, kad būtų išvengta deformacijos.
  8. Rekomenduojame dažus, kurie apsaugotų medieną nuo drėgmės ir UV spindulių.
  9. Tinkamai impregnavus ir nudažius, namelio tarnavimo laikas bus daug ilgesnis . Griliaus namelis turi būti perdažyta pagal gamintojo instrukcijas. Mes rekomenduojame tikrinti stovį bent kartą per metus ir vėl perdažyti, jeigu reikia.

Apžiūrėkite namelį kasmet.

Patikrinkite namelį skirtingu metų laiku , ypač pavasarį ir rudenį įvertinkite reikalingus priežiūros darbus.

  • Apžiūrėdami ieškokite įtrūkimų, pelėsių, ypač šalia durų, langų, stogo jungčių.
  • Tikrindami stogą, patikrinkite, ar nėra pažeistų ar atsilaisvinusių juostų. Atidžiai atkreipkite dėmesį į kaminą – ieškokite, ar nėra pažeistų ar atsilaisvinusių dūmtakių vamzdžių, įtrūkimų tarp dūmtakio vamzdžių ir kamino ar kamino ir stogo.
  • Apžiūrinėdami sienas, pabandykite aptikti plyšius, įtrūkimus, iššokusius mazgus, drėgmės, pelėsio ar deformacijos požymius bei išblukusias dėmes.
  • Apžiūrėdami aplinką , įsitikinkite, kad augalai ir vazonai yra bent 24“ atstumu nuo jūsų sienų, patikrinkite, ar nėra stovinčio vandens.
  • Pavasarį atkreipkite ypatingą dėmesį į bet kokią vandens žalą išorinei medienai dėl užšalusio vandens ir sniego ir tada paruoškite namelį aukštesnei temperatūrai vasarą.
  • Tuo tarpu rudenį ypatingas dėmesys turi būti skiriamas medienos apžiūrai, ar nėra vabalų. Jei per vasara dažai išbluko, galima perdažyti ir paruošimui žiemai .

Plovimas

  • Plaudami namelį, galite pašalinti nešvarumus, tokius kaip dulkės, pelėsis, žiedadulkės, paukščių išmatos ir vabzdžių nuosėdos (voratinklis, kiaušiniai ir t.t.).
  • Mes rekomenduojame naudoti švelnų ploviklį ir minkštą šerių šepetėlį. Nepamirškite sumaišyti ploviklį su šiltu vandeniu (ne verdančiu).
  • Mes rekomenduojame du valymus (vieną kartą iš apačios į viršų ir vieną kartą iš viršaus į apačią) .
  • Pirmiausia iš apačios į viršų. Iš pradžių sudrėkinkite sienas ir tada švelniai šveisdami apskritimais tepkite ploviklio mišinį švelnių šerių šepetėliu – taip išvengsite lentų plyšimo.
  • Išvalę iš apačios į viršų, sutelkdami dėmesį į konkrečias pelėsio sritis, tada valykite iš viršaus į apačią.
  • Nuplaukite namelį su vandens žarna ir leiskite jam džiūti tris ar keturias dienas. Išdžiuvus tai gali būti gera proga patikrinti, ar reikia iš naujo dažyti.

Pakartotinis dažymas

  • Pirmiausia įsitikinkite, kad tinkamai išvalėte ir paruošėte namelį Dažai laikysis metus ar ilgiau priklausomai nuo paruošimo kokybės.
  • Kai jūsų namelis bus gerai išdžiuvęs, galite dažyti. Dėl dažų tipo, pasitarkite su specialistu ir vykdykite dažų gamintojo instrukcijas. Profesionaliai parinkti dažai sumažina medienos brinkimą ir susitraukimą.

Kasmetinis plyšių apžiūrėjimas

  • Skilimas ir įtrūkimai yra labai natūrali ir įprasta medienos savybė.
  • Geriausia nykščio taisyklė – bet koks įtrūkimas didesnis nei 2 cm, užklijuokite jį, kad išvengtumėte vandens kaupimosi ar vabalų lizdų.

Kasmetinė kenkėjų kontrolė

  • Mediena visada buvo pažeidžiama kenkėjų ir vabzdžių , ypač minkštesnė mediena. Paprastai reikia reguliariai valyti, užpildyti įtrūkimus, atlikti įprastinę priežiūrą, neleidžiančią kenkėjams patekti į jūsų namelį.

Metinė bendroji priežiūra

  • Svarbu stebėti, kad nepradėtu lašėti vanduo per sienas ar stogą. Sienos gali greitai patamsėti, gali atsirasti pelėsis ir daugybę kitų problemų.
  • Laikykitės įprastos techninės priežiūros grafiko, jis yra daug efektyvesnis ir pigesnis nei nereguliarus pataisymas. Svarbiausia, kad jūs visada galėtumėte mėgautis savo griliaus nameliu su savo šeima ir draugais. Jis visada bus paruoštas ir jaukus.

BENDRA SAUGA

  1. Nenaudokite grilio, kol jis laikantis pateiktų instrukcijų nėra tinkamai surinktas.
  2. Niekada nenaudokite medžio anglies, degiųjų skysčių, vietoj to ugnies užsidegimui rekomenduojame naudoti džiovintas lapuočių malkas ir (arba) briketus.
  3. Nenaudokite benzino, alkoholio ar kitų labai lakių skysčių.
  4. Nelaikykite namelyje benzino ar kitų labai lakių skysčių.
  5. Įsitikinkite, kad šalia grotelių nėra degių medžiagų .
  6. Laikykite papuošimus atokiau nuo grilio.
  7. Elektros laidai, turi būti suvedžioti laikantis visų reikalavimų.
  8. DĖMESIO! Nepalikite kūdikių, vaikų, žmonių su negalia ar naminių gyvūnėlių be priežiūros ir laikykite atokiau nuo karštų grotelių .
  9. Nedėvėkite drabužių laisvomis rankovėmis prie grotelių .
  10. Saugokite ilgus plaukus nuo ugnies .
  11. Niekada nelieskite puodų, grotelių ar dūmų gaubto, norėdami pamatyti, ar jie karšti.
  12. Būkite atsargūs ir nelieskite metalinių dalių, kai ugnis dega.
  13. Naudokite specialias pirštines, tinkamus kepsninės įrankius su ilgomis, karščiui atspariomis rankenomis.
  14. DĖMESIO! Nepalikite grilio be priežiūros.
  15. Laikykite gesintuvą šalia ir įsitikinkite, kad žinote, kaip juo naudotis.
  16. Įsitikinkite, kad šalia namelio yra vandens šaltinis, kad būtų galima užgesinti ugnį, jei kiltų gaisras.
  17. DĖMESIO! Nemiegokite viduje, kai dega ugnis!
  18. Neišmeskite pelenų, kol visos anglys nebus visiškai sudegusios ir užgesusios.

ĮRENGIMAS IR NAUDOJIMAS

  • Visi mūsų grilio rinkiniai yra skirti kepti kepsniams patogiose ir jaukiose griliaus nameliuose . Jie gaminami iš tvirto ir patvaraus plieno, nudažyta karščiui atspariais milteliniais dažais. Tai užtikrina apsaugą nuo rūdžių. Apsaugant groteles nuo UV žalos primygtinai patariama jas saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių. Grilius susideda iš daugelio skirtingų dalių , ji lengva surinkti yra išsami surinkimo instrukcija.
  • Kai pirmą kartą naudojate groteles , naujo produkto paviršiai, kurie tiesiogiai liečiasi su liepsna, šildant sukurs dūmų kvapą; tai yra normalu ir atsiranda dėl dažų kietėjimo. Pirmą kartą naudodamiesi patariame neuždaryti durų ir nevirti maisto, kol kvapas išnyks. Užkurkite su nedidelėmis malkomis . Kad būtų lengviau ir kad grotelės gautų pakankamai oro, keiskite sklendės padėtį. Kylant liepsnai, galima pridėti daugiau sausos medienos ar briketų, kurie yra ne ilgesni kaip 30 cm. Saugumo sumetimais, mes taip pat rekomenduojame naudoti žarijų apsauginę tvorelę.
  • Vamzdžių montavimas po nameliu ir kaminas užtikrina tinkamą oro cirkuliaciją ir efektyvų dūmų ištraukimą. Norėdami išvengti drėgmės kondensacijos viduje ir užtikrinti tinkamą ventiliaciją, neuždenkite kamino ir stebėkite, ar jis nėra padengtas sniegu.

PRIEŽIŪRA

Siekiant užtikrinti higieną ir tinkamą veikimą, po kiekvieno naudojimo išvalykite savo grilį.

  1. Neužpilkite šaltu vandeniu karštų anglių , nes tai gali sugadinti paviršiaus apdailą.
  2. Panaudoję grilį, prieš pradėdami valyti , palaukite, kol anglys atvės.
  3. Pašalinkite pelenus ir kruopščiai išvalykite visas šiukšles ir dulkes .
  4. Naudokite muiluotą vandenį arba purškiamą grotelių valymo skystį. Švelniai nuvalykite groteles ir groteles naudodami grilio šepetį ir (arba) valymo kempinę.
  5. Užtikrinkite, kad grilis yra švarus ir pasirengęs kitam naudojimui.
  6. Jei aštriais daiktais valysite groteles ar šalinsite pelenus, apgadinsite apdailą.
  7. Naudojant abrazyvinius valiklius, galima pažeisti apdailą.