KUBILAS – BENDRA  NAUDOJIMOSI INFORMACIJA

KUBILO PARUOŠIMAS

Įsigytas lauko kubilas pastatomas ant lygaus, horizontalaus ir tvirto pagrindo (pvz.: medinė lauko terasa, betonuota ar trinkelėmis klota aikštelė.). Jei gaminys bus pastatytas netinkamai ar ant nelygaus paviršiaus, tai kubilas gali prarasti tvirtumą, stabilumą ar net estetinę išvaizdą.

Prieš pradedant naudoti kubilą, jis turi būti kruopščiai nuplautas (polipropilenas (plastikas), stiklo pluošto paviršius, turi būti valomi naudojant tas pačias chemines priemones, kurios yra naudojamos baseinų valymui).

SVARBUJei isigytas kubilas turi elektrinių komponentų (SPA sistema, LED apšvietimas, filtrai, elektrinis šildymas) mes rekomenduojame jį prijungti tiesiogiai prie automatinio srovės jungiklio. 

SVARBUnorint išvengti elektrinės įrangos gedimų ir užtikrinti saugumą, būtina įsitikinti ar yra įžeminimas.

LABAI SVARBU Jeigu kubilas turi elektrinį šildymą, maitinimo kabelis turėtų būti 2,5m² storio.

KUBILO ŠILDYMAS

KUBILAS SU VIDINE KROSNELE

Tik užpildžius lauko kubilą reikiamu kiekiu vandens (vandens pripilti tiek, kad nuo viršaus liktų 10 cm neužpildyto ploto) galima pradėti kūrent krosnelę. Į vidinę krosnelę reikia pridėti skalinukų (smulkiai skaldytų malkų) ir įkurti su popierium. Kai ugnis yra jau įsidegusi, galima įdėti daugiau malkų. Kubilo krosnelės kūrenimui rekomenduojama naudoti sausas malkas. Ugnies trauką galima reguliuoti su dangteliu esančiu ant krosnelės viršaus.

SVARBUvidinei krosnelei malkų galima pridėti ne daugiau kaip 2 trečdalius krosnelės aukščio.

SVARBU nepamiršti, kad kol kubile nėra reikiamo kiekio vandens, negalima užkurti krosnelės, nes skleidžiamas karštis pakenks kubilui.

SVARBU vandenį iš kubilo galima išleisti tik tada, kai krosnelė yra pilnai atvėsusi. Priešingu atveju krosnelės kaitra pažeidžia kubilą, sugadina krosnelę.

 SVARBU kubilo, pagaminto iš stiklo pluošto negalima įkaitinti aukščiau + 55C °. Aukštesnė temperatūra gali pažeisti stiklo pluoštą.

KUBILAS SU IŠORINE KROSNELE

Išorinė krosnelė, kaip ir lauko kubilas turi būti pastatytas ant lygaus, tvirto pagrindo. Svarbu, kad krosnelės priekis būtų šiek tiek žemiau. Krosnelės pajungimo žarnos negali eiti į viršų, o turi būti nuleisto ir eiti į apačią. Prie išorinės krosnelės cirkuliacinės sistemos draudžiama pajungti papildomus filtrus ar cirkulecines pompas. Tik užpildžius lauko kubilą reikiamu kiekiu vandens (vandens pripilti tiek, kad nuo viršaus liktų 10 cm neužpildyto ploto) galima pradėti kūrent krosnelę. Į vidinę krosnelę reikia pridėti skalinukų (smulkiai skaldytų malkų) ir įkurti su popierium. Kai ugnis yra jau įsidegusi, galima įdėti daugiau malkų. Kubilo krosnelės kūrenimui rekomenduojama naudoti sausas malkas. Ugnies trauką galima reguliuoti su dangteliu esančiu ant krosnelės viršaus.

SVARBUį išorinę krosnelę nepridėti per daug kuro, kad ugnis neišsiveržtų pro dureles, o trauka būtų pro kaminą.

SVARBUnepamirškite, kad kol kubile nėra reikiamo kiekio vandens, negalima užkurti krosnelės, nes skleidžiamas karštis pakenks kubilui.

SVARBUvandenį iš kubilo galima išleisti tik tada, kai krosnelė yra pilnai atvėsusi. Priešingu atveju krosnelės kaitra pažeidžia kubilą, sugadina krosnelę.

KUBILAS SU INTEGRUOTA KROSNELE

Tik užpildžius lauko kubilą reikiamu kiekiu vandens (vandens pripilti tiek, kad nuo viršaus liktų 10 cm neužpildyto ploto) galima pradėti kūrent krosnelę. Į vidinę krosnelę reikia pridėti skalinukų (smulkiai skaldytų malkų) ir įkurti su popierium. Kai ugnis yra jau įsidegusi, galima įdėti daugiau malkų. Kubilo krosnelės kūrenimui rekomenduojama naudoti sausas malkas. Ugnies trauką galima reguliuoti su krosnelės durelėse esančia sklende.

SVARBUį integruotą krosnelę nepridėti per daug kuro, kad ugnis neišsiveržtų pro dureles, o trauka būtų pro kaminą.

SVARBU nepamirškite, kad kol kubile nėra reikiamo kiekio vandens, negalima užkurti krosnelės, nes skleidžiamas karštis pakenks kubilui.

SVARBU vandenį iš kubilo galima išleisti tik tada, kai krosnelė yra pilnai atvėsusi. Priešingu atveju krosnelės kaitra pažeidžia kubilą, sugadina krosnelę.

KUBILAS SU ELEKTRINIU ŠILDYTUVU

Tik užpildžius kubilą reikiamu kiekiu vandens (vandens pripilti tiek, kad nuo viršaus liktų 10 cm neužpildyto ploto) galima įjungti elektrinį šildytuvą. Pirmiausia įjungiama cirkuliacinė pompa mygtuku esančiu kubilo panelėje. Po to nustatoma norima temperatūra. Temperatūra reguliuojama sukinėjant ratuką esantį ant šildytuvo. Temperatūrai pasiekus nustatytą normą (norimą šilumos lygį) elektrinis šildytuvas išsijungia automatiškai. Vėsant vandens temperatūrai, elektrinis šildytuvas įsijungia automatiškai ir atsijungia pašildęs vandenį iki nustatytos temperatūros.

SVARBU – išleidžiant iš kubilo vandenį elektrinis šildytuvas (taip pat ir cirkulecinė pompa) turi būti išjungta.

SVARBU neužpildžius kubilo reikiamu kiekiu vandens, negalima paleisti elektrinio šildymo.

PASTABA: elektrinio šildytuvo naudojimas esant nulinei temperatūrai:

  • Prieš pilant vandenį volelis turi būti nukreiptas į 0 C°.

  • Įpilkite 20-30l šilto vandens ir įjunkite cirkulecinį siurblį.

  • Užpildikite kubilą rekomenduojamu kiekiu vandens.

  • Užpildę kubilą vandeniu nustatykite norimą temperatūrą.

Šiuos žingsnius turite atlikti esant šaltam sezonui, kai lauko temperatūra nukritusi žemiau 0 C° tam, kad neužšaltų cirkulecinis siurblys.

MASAŽO SISTEMOS, JŲ NAUDOJIMAS IR PRIEŽIŪRA

ORO MASAŽINĖ SISTEMA

Oro masažinės sistemos sandara: oro kompresorius 700W galios, 12 vnt. purkštukų- sumontuotų kubilo sienelėje, taip pat kitos instaliacinės medžiagos. Oro masažas įjungiamas/išjungiamas naudojant mygtuką esantį kubilo panelėje. Išleidus iš kubilo vandenį, reikia apie 30sek. Įjungti masažinę sistemą, kad iš sistemos pasišalintų vanduo.

SVARBUšaltuoju metų laiku, pripildžius kubilą vandeniu, masažinę sistemą galima įjungti tik vandeniui sušilus iki + 30C°.

VANDENS MASAŽINĖ SISTEMA

Vandens masažinės sistemos sandara: vandens kompresorius (900W – 1100W) galios, 6vnt. Masažinių purkštukų, kitos instaliacinės medžiagos. Masažinė sistema įjungiama/išjungiama mygtuku esančiu kubilo panelėje. Vandens masažinė sistema turi papildomą reguletorių (sukinėjama rankenėlė, esanti kubilo panelėje šalia įjungimo/išjungimo mygtuko), kurio pagalba valdomi vandens srovės „purslai“. Išleidus vandenį iš kubilo, reikia apie 30 sek. įjungti masažinę sistemą, kad iš sistemos pasišalintų vanduo.

SVARBUšaltuoju metų laiku, pripildžius kubilą vandeniu, masažinę sistemą galima įjungti tik vandeniui sušilus iki + 30C°.

  KOMBINUOTA MASAŽO SISTEMA

Vandens masažinės sistemos sandara: oro kompresorius 700w galios ir vandens kompresorius (900-1100W)galios, 8 vnt. kombinuoti vandens/oro purkštukai- sumontuoti kubilo sienelėje, papildomi 4vnt. Oro purkštukai. Kombinuota masažinė sistema turi 2 jungiklius esančius kubilo panelėje. Vienas iš jų įjungia/išjungia oro kompresorių, kitas įjungia/išjungia vandens kompresorių. Galima įjungti arba oro masažą, arba vandens masažą, arba abu įrenginius kartu. Išleidus vandenį iš kubilo, reikia apie 30 sek. įjungti masažinę sistemą, kad iš sistemos pasišalintų vanduo.

SVARBUšaltuoju metų laiku, pripildžius kubilą vandeniu, masažinę sistemą galima įjungti tik vandeniui sušilus iki + 30C°.

VANDENS FILTRAI

POPIERINIS FILTRAS

Popierinis filtras yra statomas šalia kubilo ir pajungiamas dviems žarnomis, kuriomis teka filtruojamas kubile esantis vanduo.

SVARBU – šaltuoju metų laiku, kai oro temperatūra yra žemiau 0 laipsnių, filtro angas esančias kubile, reikia uždaryti, kad neperšaltų filtro korpusas.

Kai šildomas vanduo kubile išyla iki + 30 laipsnių, reikia atidaryti filtro angas. Jei kubile bus palaikoma pastovi temperatūra, filtras gali būti naudojamas oro minusinėje temperatūroje.

SMĖLIO FILTRAS

Smėlio vandens filtras yra statomas šalia kubilo ir pajungiamas dviems žarnomis, kuriomis teka filtruojamas kubile esantis vanduo.

SVARBU – šaltuoju metų laiku, kai oro temperatūra yra žemiau 0 laipsnių, filtro angas esančias kubile, reikia uždaryti, kad neperšaltų filtro korpusas.

Kai šildomas vanduo kubile išyla iki + 30 laipsnių, reikia atidaryti filtro angas. Jei kubile bus palaikoma pastovi temperatūra, filtras gali būti naudojamas oro minusinėje temperatūroje.

SKIMMER FILTRAI

Skimeris- panardinamas vandens filtras. Norint filtruoti kubile esantį vandenį, į kubilą su vandeniu įmerkiamas filtras, kuris įjungiamas į elektros tinklą. Veikiant filtrui galima naudotis kubilu, nes į filtrą atiteka 12V elektros srovė.

DRAUDŽIAMA! Laikyti vandenį kubile, jei lauke yra minusinė oro temperatūra ir kubile nėra palaikoma (krosnelės ar elektrinio šildytuvo pagalba) teigiama vandens temperatūra.

Rekomenduojama kubilo medinę apdailą impregnuoti- dažyti (impregnantu, alyva medienai, dažai medienai) bent kartą per metus.

Krosnelę rekomenduojama valyti kas 3-5 kūrimus su specialia lopetele- per pečiaus viršų (vidinė krosnelė). 

Gero naudojimo ir malonių pojūčių!

Naudingos nuorodos:

♥WOODEN-ME KOMANDA♥